SHAR-PEI:

Shar pei je vyjímečné plemeno a není to pes pro každého. Je velmi společenský, a proto není rád sám, miluje svou rodinu, ale své přátele si vybírá. Je spíš nedůvěřivý, ale jinak velmi milý a mazlivý. Nepotřebuje drezůru, ale důslednost. Rád odpočívá, ale má rád i dlouhé procházky. Je to velmi vnímavý a citlivý nejlepší kamarád. Shar pei je plyšák, který nejraděj spí v posteli. Je to prostě chovnej pes, který se musí chovat.

Historie chovatelské stanice CREASE PEI:

Tak to jsem já, C-HITA PEI AMANA, ale doma mi říkají Kitynka. Když si mě mí páníčci přinesli domů, od chovatelky p. Mandové, nikdo tomu nechtěl věřit. Panička byla zásadně proti tomu mít psa v paneláku. Ale zabydlela jsem se hned a dneska už si to beze mne nedovedou představit. 

Jsem zakladatelkou chovatelské stanice CREASE PEI. Ve třech letech jsem si vybrala ženicha VENDI Red Antilo Gold Pei a narodilo se mi šest krásných štěňátek. Tři kluci a tři holčičky, z toho byli dva černí po mně  (Arthus a Adonis) a jeden zlatý (Albert) po tátovi. Holky byly všechny zlaté po tátovi (Aylin, Annie, Ainy). Byli to pěkní rošťáci, ale zároveň velcí mazlíci. V péči o ně mi pomáhala celá rodina. 

 

Když přišel čas a dětičky se začaly se rozcházet do nových domovů, zůstala nám doma jen AYLINKA. Ta si vybrala nás a k nikomu jinému nechtěla. Je to taková potvůrka mazlivá, ale taky pěkná darebačka. Ráda se předvádí a i proto je velmi úspěšná na výstavách. Prostě nám dělá samou radost.Tak už nám dospěla i Aylinka.

Ženicha si našla cizince - SHENGLI Absolute Power. Byl to velký fešák dovezený až z Ameriky do Holanska. 30.dubna 2003, přesně na čarodejnice, se narodilo 8 krásných štěnátek, 3 zlatí kluci (Castlon, Crown a Crocssy) a 5 holčiček (zlatá Caecillia, Cinderella a červená Citta Red, Coldeen a Clarisse). Doma jsme těmto mazlíkům přezdívali "Čertova kvítka". Všude jich bylo plno, věčně se bratrsky prala a nic před nimi neobstálo. Pěkně papala, řádně přibývala a než jsme se nadáli, byl tu den jejich odchodu do nových domovů. Stejně jako první štěnátka měla štěstí na velmi hodné a přátelské páníčky. 

 

A jak už to tak bývá, opět nám doma zůstala jedna malá čertice CAECILLIA. Přesto, že okusuje babičku i maminku, trhá na kousíčky všechny kapesníky a vymýšlí další a další roštárny, je to naše sluníčko. Je velmi učenlivá, zatím se celkem i snaží poslouchat a věřím, že stejně jako její maminka AYLINKA bude i úspěšná na výstavách. A kdyby náhodou ne, pro nás bude stejně jako její babička KITYNKA a maminka AYLINKA ta nejkrásnější a nejmilejší CECILKA.

I z Cecilky vyrostla krásná šarpejí slečna,má už za sebou,stejně jako její mamča Aylinka,plno úspěšných výstav.Za ženichem jsme se vydali až do Belgie,jmenuje se TSIHMAOS Two Yip a Cecilce se moc líbil.Narodilo se jim 5 holek (zlatá Deianeira,cremová Darccy a Dundee,apricot Dorothy a červená Domittia) a 1 zlatý kluk Diessel.Protože to byly pěkný jedlíci,tak jsme jim doma přezdívali "Pirani".

 

Všechny naše štěnátka mají skvělé páníčky,díky tomu se naše rodina rozrostla o plno bezva kamarádů,všem moc děkujeme za lásku a péči,s kterou se starají o naše dětičky!